Kuldsed küsimused – Kiviteed ja platvormid

/Kuldsed küsimused – Kiviteed ja platvormid
Kuldsed küsimused – Kiviteed ja platvormid 2017-01-17T11:59:19+00:00

Küldsed küsimused – Kiviteed ja -platsid

Milliseid rajatisi peaksid aiateed ühendama?
Milline võiks olla autoplatvormi suurus? Kas ruumi peaks olema ühele inimesele käimiseks või mitmele inimesele kõrvuti käimiseks?

Rukman soovitab: tänavalt või autost maja esiukseni laiemat teed, et oleks mugav liikuda ka kahel inimesel kõrvuti. Lisaks on mugavam igasugu asju tuppa vedada.

Kui tihti seda kasutatakse?

Rukman soovitab: autoplatvormid kindlasti ehitada tugevamast materjalist ja kindlale põhjale. Vähem kasutatavad aiateed võib ehitada ka odavamatest materjalidest (nt. killustikkattega ja puukoore kattega teed) Koormustaluvusest sõltub ka materjali valik.

Kas tee lookleb nagu uss, on kurviline, kaares vms.? Või tuleb sirge ja teravanurgeline tee?

Rukman soovitab: Kujust sõltuvalt saate otsustada äärekivi, äärise kasuks või mitte. Äärekivisid ei soovita kasutada lookleva tee puhul, kuna kipub jääma ikka nurgeline. Tuleks kasutada sellel puhul nt. savitellistest ehitatud äärist.

Kas sobib ümbritseva arhitektuuriga? Kui palju kavatsete aega kulutada hooldamiselele jne.?

Kõige odavamad lahendused on killustiku või puukoore kattega teed aga nende hooldus on kulukas ja vaevarikas. Need ei täida täielt teekatte ülesandeid. Betoonkivi on suhteliselt odav ning nende paigaldusele kuluv töötasu ei ole ka üüratu suur. Kuid teekatte ilme jääb igav ja tavaline ning lisaks sellele ei pruugi sobida kokku ümbritseva arhitektuuriga. Erinevate looduskivide või savitelliste kasutamine betoonkivi hulgas päästab olukorra. Aitab luua rütmi ümbritsevate ehitistega ning on silmale oluliselt ilusam vaadata. Savitellised ja nende paigaldus on ka küllaltki mõistliku hinnaga. Looduskivist teekatted ja nende paigaldus on mõistagi kõige kallimad ja töömahukamad aga tulemus on kahtlemata seda väärt.

Tutvu ka meie ideedega

Tee hinnapäring!

Teie unistuste koduaed on vaid ühe kliki kaugusel

Kirjutage meile oma soovidest ja unistustest. Meie katsume tuua need teieni. Pealegi on hinnapäringu tellimine TASUTA.
Tee hinnapäring!