Teenused 2017-01-17T11:59:24+00:00

Haljastus ja hooldustööd

Enne koduaia haljastuse planeerimist soovitame läbi lugeda Rukmani poolt välja töötatud haljastuse valdkonna “kuldsed küsimused”, mis aitavad vigu vältida.

Kuldsed küsimused

Kiviteed ja tänavakivi

Enne koduaia kiviteede ja platside ehitusega alustamist soovitame läbi lugeda Rukmani poolt välja töötatud tänavakivi “kuldsed küsimused”, mis aitavad vigu vältida.

Kuldsed küsimused

Puhkealad ja terrassid

Enne puhkealade projekteerimist soovitame läbi lugeda Rukmani poolt välja töötatud terrasside ja puhkealadega seonduvad “kuldsed küsimused”, mis aitavad vigu vältida.

Kuldsed küsimused

Rukmani teenused

Miks meil on vaja teed? Miks just kiviteed?
Jalgteed on lisaks praktilisele poolele vaata, et kõige olulisemad kujunduselemendid teie aias – need muudavad teie kodu ümbruse kaunimaks ja huvitavamaks. Jalgteed ühendavad omavahel olulisemad rajatised teie koduaias. Suunavad teid ja teie külalisi autost tuppa, toast terassile, sauna või hoopis köögiviljapeenrale. Aiateed aitavad teil suunata ka külalised mõne kindla huviobjekti või pilguankru juurde.

Jalgteede põhiülesandeks on tagada kuiv, puhas ja turvaline pind käimiseks ning seeläbi mõjutavad need aia stiili ja iseloomu. Jalgteid, auto parkimiskohti või muid tänavakiviplatvorme rajades tuleb kindlasti lähtuda ümbritsevast kujundusstiilist. Soovitav on kasutada materjale, mis sobivad hästi kokku teie maja, garaazi või mõne teise rajatisega teie aias. Planeerides aiateid tuleb kindlasti arvestada ka jalgteede värvuse, laiuse ning nurgelisusega.

Kiviteid soovitame eelkõige sellepärast, et need on piisavalt vastupidavad, kergesti hooldatavad ning arhitektuuriliselt lisandvärrtust loovad. Kivi pealt jookseb kergesti maha vesi koos mustusega, mis lisab aiatee omadustele turvalisust.

Materjali valikuga saate tutvuda siin.

“Kõige peenemad kivi töötlejad ei ole vask- ja terastööriistad, vaid õhu ja vee õrnad puudutused, mis töötavad ajaviiteks aja lahkel loal.” _____ Henry David Thoreau_____

Meie teame, et mõnus terrass või puhkeala muutub suvel elu keskpunktiks. Terrass võib olla koht kust ei soovi keegi lahkuda. Õigesti valgustatud terrass kutsub külalisi ka öösel uudistama ning mõnusalt aega veetma. Läbimõeldud terrass pakub palava ilmaga varju, tuulise ilmaga kaitset ning vihmase ilmaga kuiva ja turvalist äraolemist.

Milleks teile terrass?
Terrass on suurepärane vahend eluruumide laiendamiseks väljapoole maja ning investeering sellesse tasub end kuhjaga ära. Terrass saab olema suvel teie lemmik koht kus lihtsalt puhata, teha tööd, mängida lastega või süüa õhtust pere ja sõprade seltsis. Terrassi ehitamisel ning kavandamisel soovime olla teile abiks. Leiame lahenduse, mis sobib teie elustiiliga ja ümbritseva keskkonnaga, on praktiline ning mõnus koht kogu perele. Oleme teile abiks kavandamisest ja planeerimisest alates kuni lõppviimistluseni välja.

Millised on võimalused puhkeala ehitamisel?
Terrass või puhkeala ei pea olema tingimata tehtud puust, väga palju kasutatakse euroopas ikka kivi terrassi ehitamisel. Terrassid, puhkealad võivad olla keerukamad ja mitme tasapinnalised või lihtsamad tuule eest kaitstud istumiskohad. Terrass võib olla katusega või ilma, valgustatud või mitte. Võimalusi on nii palju, et me ei hakka neid siin kirjeldama. Soovitame kergemaks otsustamiseks helistada ja võtta ühendust meiega, meie aitame jõuda lahenduseni.

Haljastuse all peame silmas eelkõige murukülvi, istutusalade ja modernsete köögiviljapeenarde rajamist. Loomulikult mahub siia kategooriasse väga palju ilu ja toredust ning kust siis seda kõike mujalt oodata kui mitte oma koduaiast.
“Rukmani pühendunud aednikud aitavad tuua tänapäeva võimalused ja huvitavate taimede harmoonia teile lähemale.”

Alustame teie soovidest ja vajadustest ning püüame seejärel viia kokku soovid ja ümbritseva arhitektuuri, et kujundada parim koht kus puhata ning nautida kogu seda ilu koos oma lähedastega.

Rajades aeda istutusala, muruplats või istutada mõni puu tuleb kindlasti läbimõelda palju erinevaid kujunduslikke ja praktilisi küsimusi.
Oleme kindlad, et sellel teekonnal saame olla teie jaoks kasulikud.

Tee hinnapäring!

Teie unistuste koduaed on vaid ühe kliki kaugusel

Kirjutage meile oma soovidest ja unistustest. Meie katsume tuua need teieni. Pealegi on hinnapäringu tellimine TASUTA.
Tee hinnapäring!

Ideede pank aitab teil kujundada nägemust oma koduaiast!

Kivimaterjalide valik

Materjali valikul soovitame lähtuda ikka teie krundil olevate ehitiste stiilist, värvustest jne. Seejärel alles vaadake millised pinnase katte materjalid teile meeldivad. Võimalusi on tänapäeval palju. Rukmani meeskond soovitab kombineerida erinevaid kive omavahel. Väga ilusa ja huvitava lõpptulemuse annab Betoonkividest tehtud tee mida ääristavad sillutistellised.

Alustame odavamate kirjeldamisest ja lõpetame kallimatega.
NB! Informatsiooni saamiseks kliki vastaval materjalil.

Täname kliente toreda tagasiside eest!

Rukmani meeskonnaga sujus koostöö ladusalt.Jagasid omapoolseid soovitusi ning samas austasid meie soove. Töö oli kiire ja korralik.
Risto Pärn, Kintar Trading OÜ
Kui Rukmani juhataja esmakordselt tuli meie koduaeda, et kuulata ära meie soovid ja teha ära vajalikud mõõtmised, olime meeldivalt üllatunud. Saime väga palju toredaid ideid ja näpunäiteid tänu millele oli meil otsuse tegemine palju kergem. Töö tulemusega oleme väga rahul. Loodame kohtuda tulevikus veelgi.
Lauri ja Anari